poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Nie ma biznesu bez wystawiania faktur. Na szczęście na rynku istnieje szereg programów online stworzonych bezpośrednio do tego celu. Są one niezastąpione nie tylko w przypadku wystawiania faktur VAT, ale także paragonów, rachunków i innych dokumentów księgowych. 

Program do fakturowania – niezbędne narzędzie małego przedsiębiorcy

Faktura to dokument zawierający informacje o liczbie zakupionych towarów, ich stawkach jednostkowych, dacie zakupu i szczegółach dotyczących obu stron transakcji. Mówiąc prościej, fakturowanie oznacza rozliczanie. W dobie postępu technologicznego i zwiększonej kapitalizacji potrzebujemy aplikacji, które będą pomocne w procesie sprzedaży. Na szczęście rynek oprogramowania do wystawiania faktur online jest bardzo bogaty. Czym kierować się przy wyborze programu dla naszego biznesu i jakie programy są niezawodne?

Firmy oferują szereg rozwiązań umożliwiających rozliczanie się z naszymi klientami. Jeśli jesteśmy małą firmą i zależy nam na relatywnie tanim rozwiązaniu, prostej obsłudze interfejsu i swobodzie w doborze dodatkowych opcji, powinniśmy rozważyć jedną z poniższych propozycji.

Comarch ERP XT

Firma reklamuje aplikację jako zdalny, szybki i efektywny program służący nie tylko do fakturowania online, ale też do prowadzenia całej firmy. Oferuje szereg udogodnień w prowadzeniu uproszczonej lub pełnej księgowości, a także obsługę POS bądź magazynu. Podstawowa wersja jest darmowa dla przedsiębiorców wystawiających miesięcznie do 10 faktur. Powyżej tej granicy pobierana jest od nich cykliczna opłata w wysokości 11 zł. Dużą zaletą aplikacji jest modułowość i możliwość korzystania jedynie z tych opcji, które są nam potrzebne.

ING Księgowość

Bank proponuje księgowe wsparcie naszego biznesu z szeregiem udogodnień. Bazą do pracy jest ich mobilna aplikacja, z której poziomu możemy wygodnie wystawiać faktury bez limitów i ukrytych kosztów przez dwa lata. Dodatkowo ING umożliwia generowanie raportów rocznych i prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, obsługę ryczałtu JPK_EWP i ewidencję przychodów, a także ewidencję VAT. Wybór wydaje się być rozsądny, zwłaszcza dla osób, które swoje finanse powierzyły holenderskiemu bankowi.

Faktura XL

Intuicyjna i cały czas rozwijająca się aplikacja do fakturowania online stworzona z myślą o małych i średnich firmach. Oferuje możliwość wystawiania aż 35 typów dokumentów, automatyczne tworzenie baz danych klientów, pozwala wystawiać nieograniczoną liczbę dokumentów, wprowadzać różne numeracje oraz własne jednostki miary i stawki VAT. Jest darmowa do 10 faktur miesięcznie, a powyżej tej granicy opłaty wahają się między 8 zł a 18 zł.

Fakturownia

Kolejny z listy programów do fakturowania, którego celem jest oszczędzanie czasu przedsiębiorcy, a także bezpieczne zarządzanie gromadzonymi przez niego dokumentami księgowymi. Zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić optymalne, efektywne i intuicyjne użytkowanie. Dużym plusem jest jej kompatybilność z serwisami takimi jak PayU, PayPal, dotPay, przelewy24 i Open API. Jeśli chodzi o koszta, wahają się one od 0 zł w przypadku 3 faktur w miesiącu, do około 50 zł w zależności od wybranych przez nas modułów.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

0 Komentarze

Zostaw komentarz