ACER, ASUS, Sony, a może Apple – który producent ultrabooków będzie najlepszym rozwiązaniem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
ACER, ASUS, Sony, a może Apple – który producent ultrabooków będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli potrzebujesz nowoczesnego, lekkiego, kompaktowego i szybko działającego sprzętu, musisz postawić na ultrabooka. To wyjątkowo mobilny laptop, który sprawdzi się u każdego, kto liczy na dobre urządzenie łatwe w transporcie. Poznaj najlepsze ultrabooki i dowiedz się, na jaką markę warto postawić.

Ultrabook – co to jest?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego ultrabooka, sprawdź najpierw, czy jest to na pewno sprzęt dla Ciebie. Ultrabooki to przede wszystkim urządzenia wysokiej klasy sprawdzające się doskonale w przypadku użytkowników mobilnych – tych, którzy chcą mieć możliwość pracy w każdych warunkach: w podróży, na uczelni czy w parku. Konstrukcja tego typu sprzętu charakteryzuje się smukłością, lekką wagą, a także wyjątkowo długim czasem działania na baterii. Urządzenia odznaczają się ponadto wysoką wydajnością, która umożliwia pracę niezależną od warunków.

Ultrabooki od Apple – dla miłośników sprzętów z ekosystemem

To, co wyróżnia ultrabooki od Apple, to ekosystem, który pozwala na połączenie laptopa ze smartfonem od Apple czy też innym sprzętem tej marki. Całość może działać sprawnie, bez przerw i zarzutów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników iPhone’ów, którzy chcą kupić sobie nowy sprzęt. Poza świetnym ekosystemem uławiającym pracę ultrabooki mogą się poszczycić niesamowitym wyświetlaczem i niezwykle długą pracą na naładowanej baterii. Jako model, który warto wyróżnić, wybija się Apple MacBook Air 13,3″. To sprzęt za około 5 tysięcy, który zachwyca wielu użytkowników.

Ultrabooki od marki ASUS – lekkość i smukłość to podstawa

Marka ASUS od lat nieprzerwanie tworzy sprzęty godne polecenia. Nie inaczej jest w przypadku ultrabooków. Na uwagę zasługuje m.in. Asus ZenBook 13 UX325EA, model, który słynie ze swojej niskiej wagi – zaledwie 1,1 kg. W tym lekkim sprzęcie mieszczą się bateria, której żywotność sięga aż 18 godzin, ekran OLED, 16 GB RAM i dysk twardy SSD 512 GB. Ten model to sprzęt polecany każdemu, kto chce kupić dobrego, wydajnego ultrabooka do 4 tysięcy złotych.

Ultrabooki od marki ACER – chromebook zasługuje na wyróżnienie

ACER zajmuje się produkcją różnego rodzaju laptopów. W jego katalogu nie brakuje ultrabooków i chromebooków. Te drugie to mobilne laptopy z bardzo interesującym oprogramowaniem. Chromebooki są specjalnymi ultrabookami, które działają na systemie Chrome OS. Oznacza to, że laptop tworzy spójny ekosystem z Androidem, np. z telefonem właściciela. Chromebooki dostępne są w różnych wersjach. Modelem wartym rozważenia jest Acer Chromebook Spin 514, którego można kupić za niecałe 3 tysiące złotych. Oferuje on szybką, bezproblemową pracę przez wiele godzin, a do tego jest konwertowalny.

Ultrabooki od Sony – VAIO ginie na tle konkurencji

Mimo tego, że marka Sony ugruntowała sobie dobrą pozycję na rynku elektroniki, nie sprawdza się za dobrze w produkcji laptopów. Ultrabooki od Sony na tle konkurencji wypadają mocno średnio. Są drogie – jak na to, co oferują – a dodatkowo nie są w stanie zapewnić takiej wydajności i tak dobrego designu, jak modele od Apple, ASUS czy ACER. W kwestii ultrabooków lepiej dać szansę innym markom dostępnym na rynku. Na uwagę zasługują również modele innych firm, np. DELL Inspiron 5415-8741, HP Pavilion Aero 13-be0832nw, LENOVO Yoga Slim 7 Pro czy też HUAWEI MateBook D 14.

Zdj. główne: Mika Baumeister/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*