Co nowego w Microsoft Office 2021?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co nowego w Microsoft Office 2021?

Microsoft Office to jeden z najczęściej wybieranych pakietów biurowych, które wykorzystywane są zarówno przez przedsiębiorców, jak i uczniów czy studentów. Jakich zmian możemy spodziewać się w najnowszej odsłonie programu, który ujrzy światło dzienne jeszcze w 2021 roku?

Nowa wersja zestawu aplikacji biurowych Microsoft Office 2021 – co nowego?

Nowy pakiet Microsoft Office 2021 powinien być udostępniony do sprzedaży jeszcze przed końcem bieżącego roku. Amerykański producent przygotował szereg nowości, dzięki którym użytkownicy na całym świecie będą mogli skorzystać z jeszcze bardziej praktycznych funkcji.

Pomimo tego, że dokładne informacje na temat programu nie zostały jeszcze potwierdzone przez Microsoft, pojawiło się wiele przecieków, a także niezweryfikowanych wiadomości, które pozwalają mniej więcej określić, co będzie znajdować się w najnowszym pakiecie Office. Można się spodziewać tego, że nowy zestaw od Microsoft będzie spełniał oczekiwania, jakie mają użytkownicy w dobie pandemii. 

Praktyczne funkcje mają podnieść jakość użytkowania pakietu Microsoft Office 2021

Czas pandemii jest jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzy się współczesny świat. Jest to również okazja do tego, żeby producenci oprogramowania komputerowego wykorzystali ten okres i jeszcze bardziej zmodernizowali funkcje swoich produktów.

W pakiecie Microsoft Office 2021 mają pojawić się różne tryby pracy, dzięki którym wykonywanie obowiązków będzie jeszcze łatwiejsze. Pierwszą funkcją wartą uwagi jest tryb ciemny – Dark Mode. Funkcja ta spodoba się szczególnie osobom, które pracują w nocy, albo szczególnie zależy im na tym, aby nie męczyć oczu. Tryb Dark Mode powoduje, że jeszcze przyjemniej i łatwiej można edytować dokumenty, tworzyć prezentacje czy wypełniać tabelki. 

Nowe funkcje w Excelu w pakiecie Microsoft Office 2021

Kolejne udogodnienie to tablice dynamiczne i XLOOKUP w programie Excel, stanowiącym elementarną część pakietu. Tablice dynamiczne mają sprawić, że formuła generująca wiele wartości ma automatycznie rozlewać się na tyle komórek ile potrzebuje, aby wyświetlić wszystkie wyniki. Dzięki temu nie trzeba będzie poświęcać czasu na to, aby zatroszczyć się o odpowiedni układ lub odczytywać dane w niewygodny sposób. 

Natomiast funkcja XLOOKUP umożliwia znajdowanie elementów w tabeli lub w zakresie według wiersza. Wystarczy na przykład wyszukać cenę, kod lub numer jakiegoś przedmiotu. XLOOKUP ma być udogodnieniem, dzięki któremu można wyszukać w jednej kolumnie potrzebnego terminu, a następnie zwracać wynik z tego samego wiersza w innej kolumnie. Dzieje się to niezależnie od tego, po której stronie znajduje się kolumna zwrotna. 

Kiedy nastąpi premiera pakietu Microsoft Office 2021?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest, to kiedy pakiet Microsoft Office 2021 zostanie zaprezentowany. Według zapowiedzi ma on się pojawić jeszcze w tym roku. Cały proces zostanie poprzedzony szczegółowymi testami, wykonywanymi specjalnie z myślą o klientach biznesowych – ten etap ma mieć miejsce już w kwietniu. 

Użytkownikom zostaną udostępnione dwie wersje tego pakietu oprogramowania. Pierwsza z nich to 64-bitowa wersja, a druga to 32-bitowa odmiana. Oprócz tego amerykański producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, posługujących się urządzeniami z różnymi systemami. Dzięki temu pakiet Microsoft Office 2021 jest dostępny zarówno na wyposażenie z system Windows, jak i macOS. W przypadku ceny warto przygotować się na stawki podobne do tych, które obowiązywały w 2019 roku. Klienci z sektora firm i przedsiębiorstw powinni liczyć się z dziesięcioprocentowym wzrostem cen, a także skróceniem okresu wsparcia z siedmiu do pięciu lat. 

Czy warto zdecydować się na pakiet Microsoft Office 2021?

Stale wprowadzane aktualizacje oraz unowocześnienia sprawiają, że pakiet Microsoft Office staje się jeszcze prostszy w obsłudze, a jego funkcje bardziej transparentne i łatwiejsze w użytkowaniu. Jednak pakiet ten jest wypierany przez nową opcję, czyli korzystanie z kompletu oprogramowania w chmurze – Microsoft Office 365. Dzięki temu nie trzeba jednorazowo wydawać dużej kwoty, aby skorzystać z najważniejszych funkcji. 

Pomimo tego, że wiele osób decyduje się na pakiet Microsoft Office w chmurze, oprogramowanie w starszej wersji ciągle cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie w przypadku osób, które nie są przekonane do tego, aby regularnie płacić abonament.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*