Na czym polega programowanie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Na czym polega programowanie?

W czasach ciągle rozwijającej się technologii programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością. Jednak czym dokładnie zajmują się w swojej pracy codziennej programiści? Podpowiadamy, na czym konkretnie polega programowanie oraz jak się go nauczyć od podstaw.

Programowanie – na czym konkretnie polega?

Zacznijmy od tego, na czym takk dokładnie polega programowanie. Jest to nic innego projektowanie, tworzenie, testowanie i utrzymywanie kodu źródłowego programów komputerowych oraz urządzeń wyposażonych w mikrokontrolery. Najważniejszą umiejętnością każdego programisty jest więc znajomość języków programowania oraz ich praktycznego zastosowania. Należy jednak pamiętać, że programiści w swojej pracy wykorzystują również wiedzę z dziedzin takich jak algorytmika i struktury danych. Muszą także posiadać wiedzę o kompilatorach.

Język programowania jest to zaś narzędzie, za pomocą którego, wprowadza się w życie dany algorytm. Każdy z języków ma swoje wady i zalety, każdy z nich może więc pomóc na inny sposób.

Dlaczego warto nauczyć się programowania?

Nauka programowania może przynieść Ci wiele korzyści. Największą z nich jest oczywiście możliwość rozpoczęcia dobrze płatnej pracy jako programista. Warto jednak pamiętać, że umiejętność programowania wiąże się nie tylko z karierą i korzyściami na tle zawodowym. Co jeszcze możesz zyskać?

Przede wszystkim programowanie to świetny trening dla mózgu. Zmusza ono bowiem do logicznego oraz kreatywnego myślenia, dzięki czemu stale się rozwijasz. Ponadto programowanie otwiera przed Tobą drzwi do samodzielnego tworzenia. Kiedy już ukończysz Raspberry Pi kurs, poznasz najpopularniejsze języki programowania, a pojęcia takie programowanie Arduino czy robot Arduino nie będą Ci obce, będziesz w stanie tworzyć niesamowite rzeczy. Na przykład bez problemu zaprojektujesz samodzielnie swój smart dom i to od Ciebie zależeć będzie działanie sterownika i sposób zarządzania urządzeniami. Będziesz także w stanie samodzielnie napisać aplikację, której potrzebujesz, a także stworzyć prostego robota. Jak widzisz, programowanie to umiejętność, którą bez wątpienia warto posiąść.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*