Platforma cyfrowa do wymiany palet! To niezwykły projekt naukowców. Jak będziemy mogli go wykorzystać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Platforma cyfrowa do wymiany palet! To niezwykły projekt naukowców. Jak będziemy mogli go wykorzystać?

Instytut IML im. Fraunhofera (zajmujący się przepływem materiałów, logistyką i spedycją) stworzył i wdraża powoli specjalną aplikację do zarządzania m.in. paletami w chmurze. Ta innowacyjna platforma ma ułatwić zarządzanie nośnikami ładunków między stronami transakcji i upraszczać ich rozliczenie.

W działanie zaangażowało się Europejskie Stowarzyszenie Palet. Jedną z częścią dużej platformy, ułatwiającej zarządzanie transportem jest e-pallet slip. To oprogramowanie typu open source, które umożliwia stworzenie cyfrowego dokumentu dla palet i pełne zarządzanie nośnikami ładunków.

Oprogramowanie może być rewolucją w zarządzaniu europaletami (dane pokazują, że w europejskim obrocie jest ich nawet 600 milionów). Na ten moment ich ewidencję firmy prowadzą analogowo (co jest uciążliwe) lub przez własny system IT.

Zintegrowanie wielu firm w jednym systemie, umożliwi ciągłą obserwację ładunku i palety, wymianę informacji między kontrahentami oraz pełne rozliczenie za ładunek wraz z paletą. Platforma działa na bazie algorytmów, które potrafią rozpoznać ładunek, jego wymiary i wagę na podstawie… jednego zdjęcia. To bardzo przyspieszy proces ewidencji i odciąży firmy.

Nie możemy się doczekać, aż system się rozpowszechni!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*